Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S) | LaSalle College Istanbul | Uluslararası İç Mimarlık ve Moda Tasarım Okulu
Öğrenci Adayları

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

Programlar


Türkiye'de sistem olarak verilmemesine rağmen College eğitimleri dünya genelinde üniversite eğitimlerine eşdeğer eğitimlerdir. Üniversite eğitimlerinden farklı olarak öğrenciler sosyal kredi dersleri yerine daha fazla branş dersleri tamamlarlar. Dünyada College eğitimleri sektörde çalışmaya yönelik olduğu için yaygın olarak tercih edilmektedir.

Her Ekim ve Şubat ayında yeni dönemleri başlatıyoruz. Dönem başlangıç ​​tarihini tam olarak öğrenmek için katılmak istediğiniz dönem öncesi bizimle iletişime geçiniz.

LaSalle College kampüslerindeki tüm eğitimler Kanada eğitim standartlarına göre Montreal'de hazırlanmıştır. Öğrenciler eğitim kalitesinde dünya 2.si olan Kanada'nın müfredatıyla Türkiye'de eğitim alabilmektedirler. Her bir mezun sektörde çalışmaya hazır olarak mezun olur.

Tüm diploma programları 3 yıldır. Bir avantaj olarak, tüm LaSalle College İstanbul öğrencileri yaz dönemlerine katılarak 3 yıl yerine 2 yılda eğitimlerini tamamlar. Her dönem 15 hafta olup, her dönem arasında 2 hafta tatil vardır.

Tüm sertifika programları 1 yıl sürer ve 3 dönemden oluşur.

LaSalle College İstanbul'un program müfredatları, LCI Education tarafından Kanada eğitim standartlarına göre geliştirilmiştir. Programların mezunlarına ilgili alanda Kanada'dan verilen ve uluslararası alanda tanınan College Diploması verilir. Öğrenciler ayrıca mezuniyetlerinin ardından Beykoz Üniversitesi'nden sertifika alırlar.

Eğitim dilimiz İngilizcedir. Öğrencilerimizin günlük konuşma seviyesinde İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

Eğitiminize başka herhangi bir LaSalle kampüsünde devam edebilirsiniz. 'Mobility' avantajlarımız hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.


Kayit başvurulari


  1. En az 18 yaşında olmak
  2. En az lise mezunu olmak
  3. Dersleri takip edebilecek kadar İngilizce konuşmak
  4. Mülakatta kalifiye olmak

Yeni dönemler her yıl Ekim ve Şubat aylarında başlar. Kaydınızı dönem başlamadan en az 2 hafta önce tamamlamalısınız.