Tarih | LaSalle College Istanbul | Uluslararası İç Mimarlık ve Moda Tasarım Okulu
Hakkımızda

Tarih

Tarih

VİZYONUMUZ

Genel Merkezi Kanada’da 1959 da Jean-Paul Morin tarafından açılan, LaSalle College İstanbul, uluslararası profesyonellerden oluşan ve tam potansiyellerine ulaşabilmelerini sağlamak üzere öğrencilerine kaliteli eğitim temin etmeye kendini adamış ekibi ile özel bir okuldur. Tasarım konusunda uzmanlaşan akademinin vizyonu, İstanbul’u dünyanın tasarım merkezi olan şehirlerinin arasına sokmaktır. Yeniliği ve yüksek vasıflı tasarımı desteklemek sureti ile mezunlarımız uluslararası alanda itibar kazanmaya devam etmektedirler.

LaSalle College, LCI Education Network bünyesinde, dünyanın 5 kıtasında bulunan 23 kampüsüyle her yıl dünyanın dört bir yanından 17.000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. LaSalle College, 1959'dan beri kendini sürekli olarak eğitimin ön safhalarında konumlandırarak, yarının dünyasını şekillendirecek nesli, insani değerlere saygı gösterirken başarılı olmasını sağlayarak yetiştirmektedir.

1993 yılında College ilk açıldığında, yerel moda sanayiini geliştirme ihtiyacının farkına vararak, öğrencilerini uluslararası alanda yankı uyandırmanın yanı sıra Türkiye’de moda endüstrisine yön veren dünya çapında tanınan tasarımcılar olarak yetiştirmenin de ne kadar büyük bir potansiyeli olduğunu görmüştür. Bugün, tüm tasarım eğitimlerimiz benzersiz fakat pazarlanabilir koleksiyonların tasarlanması üzerine odaklanmakta olup bu şekilde öğrencilerimiz girişimci bir zihniyet ile endüstrinin kendilerinden beklediklerini karşılamaya hazır hale gelmektedir.


SADECE MODA DEĞİL

LaSalle College, eğitim planının merkezinde yaratıcılık, girişimcilik, yenilikçilik ve dünyaya açıklığa dayalı programlara sahip 6 branşa sahiptir.


KANADA MERKEZLİ EĞİTİM

LaSalle College İstanbul’un bütün program müfredatı Montreal’de bulunan LCI Education tarafından Kanada eğitim standartlarına göre geliştirilmektedir. Kendilerini mesleklerine adamış olan eğitmen ekibimiz ve Türkiye’deki profesyoneller Kanada’daki Genel Merkezimiz ile en üst seviyede eğitim gereksinimlerini karşılamak üzere yakın işbirliğinde bulunmaktadır. Her bir program müfredatının pedagojik ilgisi, tutarlılığı ve yeterliliği resmi olarak LCI Education kurumlarında değerlendirilen üç faktördür. En son teknolojiye sahip eğitim tesislerinden kalifiye eğitmenlerine kadar LaSalle College İstanbul, yüksek kalitede eğitim sağlaması açısından uluslararası itibara sahiptir.


BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİMİZ

LaSalle College, Beykoz Üniversitesi ile Türkiye'de Yüksek Öğrenimi ilerletmek için işbirliği anlaşması imzalamıştır. İki eğitim kurumu ortaklaşa uzun vadeli sertifika programları sunacaktır. Öğrencilerimiz, LaSalle College'in Montreal tarafından gönderilen ve uluslararası geçerliliği olan diploması ile Beykoz Üniversitesi tarafından verilen sertifikalarına sahip olacaklardır. 


AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ İSTANBUL


İmparatorlardan sultanlara, hanedanlıklardan imparatorluklara kadar İstanbul hem kara, hem de deniz ticaretinde tarih boyunca bir ekonomik merkez olmuştur. Haliç, İstanbul Boğazı, Karadeniz ve Marmara Denizi ile çevrili olan İstanbul kara ticaretinde olduğu gibi deniz ticaretinde de bulunduğu coğrafyanın en büyük şehridir.

LaSalle College İstanbul İstanbul’da müzelere, restoranlara ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesi uzaklığında stratejik bir konuma sahiptir. College öğrencileri burada şehrin çekici özelliklerini göz önüne seren, İstanbul’un kendine has Roma, Bizans ve Osmanlı mimarisinin zevkini çıkarabilirler. Şehrin kültürel çeşitliliği, yukarıdan bakıldığında imparatorluk camileri, tarihi kiliseler ve sinagogları içeren çekici siluetinden de görülmektedir.

Doğal olarak İstanbul bir kültür ve güzel sanatlar madenidir. Gerçekten de Avrupa Birliği, şehri 2010 yılı için Avrupa’nın Kültür Başkenti olarak seçmiştir. On iki milyonun üzerinde nüfusu ile İstanbul, hem Asya ve hem de Avrupa’nın bir parçası olarak dünyanın iki kıtada yer alan tek şehridir ve LaSalle College İstanbul kültürlerin bu çoklu niteliğini yansıtan bir öğrenci topluluğuna sahip olmaktan gurur duymaktadır.