Fashion Styling Sertifika | LaSalle College Istanbul

Fashion Styling

Sertifika
+
Other contact or email

Styling of the Fashion World

Türkiye'deki ilk uluslararası tasarım okulunda okuyun ve Moda Tasarımında 30 yılı aşkın deneyiminden yararlanın!

Styling uzmanı, bir marka imajını, tasarımcının kimliğini veya iletilecek herhangi bir mesajı yansıtmak için görsel anlatılar oluşturma konusunda profesyonel bir uzmandır. Bu profesyonel alan trendleri takip etmeyi, giyim ve moda endüstrisinin gelişimini, sanatsal ve kültürel hareketlerini bilmek; multidisipliner takımların içinde (fotoğrafçılar, makyaj sanatçıları, kuaförler, tasarımcılar, markalar, prodüksiyon şirketleri vb) çalışabilmek; yeni iletişim teknolojilerine hâkim olmak; müşteriye etkili bir şekilde ve alınan siparişe göre cevap verebilmek gibi konularda uzmanlık gerektirir.

Doğru eğitimle nasıl harika bir kariyer yapabileceğinizi kendiniz görün!


İngilizce olarak verilen bu yoğun program 12 hafta sürmektedir.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz Fashion Styling Sertifikası almaya hak kazanırlar. Öğrenciler, eğitimlerine Fashion Styling Advanced Level programında, Moda Tasarımı ve Moda Yönetimi bölümü programlarımızda aldıkları derslerden muaf olarak devam etme fırsatına sahiptir.

Bu program her yıl Ocak, Nisan ve Ekim aylarında başlar.

 • LaSalle College Istanbul tarafından verilen sertifikaya sahip olma imkanı
 • Moda Tasarım ya da Moda Yönetimi diploma programlarımızda, alınan derslerden muaf tutularak devam etme ve Kanada tarafından gönderilen diploma ve Beykoz Üniversitesi tarafından verilen sertifika ile birlikte çift bitirme belgesine sahip olma imkanı
 • LCI Eğitim ağının okulları arasında uluslararası öğrenci değişim fırsatı
 • Güçlü teorik ve pratik bilgiye sahip olmak
 • Endüstri gereksinimlerine göre oluşturulan eğitim müfredatı ile uluslararası standartlarda eğitim almak
 • Stylist, Moda Danışmanı ya da İmaj Danışmanı olarak freelance ya da bir firmada çalışabilme imkanı

Dönem 1

 • Fashion Styling
 • Fashion Phenomena
 • Fashion and Semiotics
 • Elements of Fashion Design
 • Textiles
 • Concept Development

Bu eğitimin öğretim dili İngilizce'dir. Kabul seviyesi, Upper Intermediate (B2), Orta üstü seviyedir. IELTS 6.5 ve üstü ya da TOEFL 80 ve üstü belgeleri olan ve mülakattan geçer not alan öğrenciler kayıt olmaya hak kazanırlar.

İngilizce seviye gösterir belgesi olmayan adaylarımız okulumuzda yapılan Seviye Belirleme Sınavı'na katılabilirler. Geçer not alan adaylarımız eğitimlerimize, alamayan adaylarımız ise seviyelerine göre İngilizce Hazırlık programına ya da özel derslere yönlendirilmektedirler. Değerlendirmede esas olan öğrencinin kendisini ifade edebilmesidir.

İngilizce Hazırlık eğitimleri her yeni akademik dönemin 1 dönem öncesinde başlamaktadır. Seviyenizi ölçmek ve katılımınızı netleştirmek için bilgi talebi formunu doldurarak başvuru yapınız.

Eğitim, liseden henüz mezun olmuş kişilere, üniversitede başka branşlarda eğitimini tamamlamış ama o alanda çalışmak istemeyenlere, çeşitli sebeplerle Fashion Styling eğitimi alamamış ama içlerinde ukde kalmış olan kişilere ve uluslararası standartlarda eğitimlerini Istanbul'da tamamlayıp mesleki hayatlarına bir profesyonel olarak başlamak isteyen tüm adayların katılımına uygundur.

Eğitimlerimizin öncesinde herhangi bir yetenek sınavı ya da puan değerlendirmesi yapılmamakta, öğrencilerimiz mülakat ile seçilmektedir. Mülakatlarda öğrencilerin katılacakları eğitime olan tutkuları ve öğrencilik durumları değerlendirilmektedir. Mülakattan ve İngilizce Seviye Belirleme Sınavından geçer not alan öğrenciler kayıt işlemlerini tamamlayabilmektedirler.

Kayıt durumunuzu değerlendirmek ve kariyer hedeflerinizi tartışmak için bir bilgi talebi formu doldurarak bize ulaşın!